Biel i szary to niezwykle popularne kolory we wnętrzach. Bogactwo naturalnych odcieni tych kolorów jest imponujące. Dominacja jasnych barw pozwala stworzyć naturalny klimat, nadając aranżacji harmonii. Z kolei ciemna szarość dodaje elegancji oraz pewnej tajemniczości. Kolory te sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, począwszy od sterylnego gabinetu stomatologicznego, przedpokoju, kończąc na przytulnym salonie.

Biel

Zakres odcieni przyprawia o zawrót głowy. Szczególnie jeżeli decydujemy się na urządzenie pokoju w tym samym odcieniu. Wybranie bieli o identycznym odcieniu może okazać się nie lada wyzwaniem. Zimna biel dodaje surowości, która charakteryzuje wnętrza nowoczesne. Cieplejszy odcień sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Biel odbija światło, dlatego rozjaśnia pomieszczenia i optycznie je powiększa. Idealnie nadaje się do zaciemnionych i małych pomieszczeń.

Kolor biały jest zawsze bezpieczny – cokolwiek do niego nie dobierzemy, będzie dobrze pasowało na jej tle. W zestawieniu z czarnym lub jaskrawym kolorem (dla przykładu intensywnym turkusem czy rubinową czerwienią) stworzy nowoczesną, lekko ekstrawagancką aranżację.

Szarości

Kolor szary jest prawdziwym hitem ostatnich lat. Jego neutralność pozwala na dowolny dobór pozostałych elementów wnętrza. Stanowi idealną bazę do żywszych kolorów. Z kolei w połączeniu z różem czy błękitem stworzy nowoczesny, ale i romantyczny efekt. Delikatne barwy nadają przytulności.

W ostatnim czasie szary beton architektoniczny stał się topowym materiałem w aranżacji. Surowy beton sprawdzi się w salonie, jak i w łazience. Szare płyty idealnie komponują się z białą armaturą oraz stalowymi elementami wyposażenia, typu kran, czy uchwyt prysznicowy.

Nowoczesny styl 

Połączenie bieli i szarości to podstawa stylu skandynawskiego, który jest niezwykle modny w ostatnich latach. Skandynawowie żyją w zgodzie z naturą. Wykorzystują naturalne materiały typu drewno, len czy bawełna. Minimalistyczne wnętrza zazwyczaj bazują na jasnych barwach. Monotonność warto przełamać kilkoma dodatkami. Ważne, aby nie było ich zbyt wiele. Stanowią tylko znaczący akcent.

Naturalny efekt – drewno i kamień

Drewno tworzy ciepło w domowym ognisku. W kombinacji z szarością nadaje pomieszczeniu przytulny, ale i elegancki charakter. W aranżacji wnętrz prawdziwy renesans przeżywa kamień naturalny. Materiał sprawdza się jako blat kuchenny, wykończenie schodów, podłogi, elewacje ścienne czy dodatki typu donice czy umywalki łazienkowe.

Łącząc ze sobą elementy z kamienia oraz drewna otrzymujemy naturalne, harmonijne wnętrze. Dodając delikatną biel, możemy uzyskać niepowtarzalny efekt wspaniały efekt. Panele kamienne w połączeniu z jasną kolorystyką ścian oraz drewnianą podłogą mogą stworzyć modne, a zarazem przytulne wnętrze. Mleczna biel to idealne tło do wykorzystania kamienia w pomieszczeniu.

Źródło: metamar.pl – trawertyny