Laserowe zamykanie naczynek to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który pozwala trwale pozbyć się z nieestetycznych pajączków. Jest on całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a jego natychmiastowe efekty utrzymują się przez wiele lat.

Zamykanie naczynek – przebieg zabiegu

Do zabiegu zamykania naczynek często wykorzystywany jest laser Varilite, którego wysoka moc i odpowiednie parametry zapewniają wysoką skuteczność zabiegu. W trakcie trwania zabiegu wiązka światła podgrzewa do wysokiej temperatury hemoglobinę, co skutkuje zniszczeniem i zamknięciem naczyń krwionośnych. W ciągu kilku dni następuje resorpcja, czyli naturalne wchłonięcie się zmiany przez organizm. Należy podkreślić, że podczas zamykania naczynek uszkodzeniu ulegają tylko popękane naczynia krwionośne, dlatego jest on w pełni bezpieczny dla pacjenta. Ponadto podczas zamykania naczynek wykorzystywany jest specjalny system chłodzący oraz kremy znieczulające, które minimalizują wszelki dyskomfort.

Jakich efektów należy oczekiwać po odpowiednio wykonanym zabiegu?

Odpowiednio wykonany zabieg zamykania naczynek zapewni nam skórę bez zmian naczyniowych na wiele lat. Zamykanie naczynek laserem Varilite umożliwia zamknięcie naczynek, znaczną redukcję lub całkowite usunięcie powstałych na skórze naczyniaków oraz likwidację rumienia czy trądziku różowatego. Warto jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju zabieg nie stanowi bariery ochronnej przed ewentualnym powstawaniem nowych naczynek.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zamykanie naczynek nie jest odpowiedniej dla kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na takie schorzenia jak nowotwory, epilepsja czy choroby skóry. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu należy również wymienić świeżą opaleniznę, zażywanie leków światłoczułych i ziół, choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca oraz skłonność do bliznowców. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, wykonanie podstawowych badań oraz przeprowadzenie próby laserowej.

Jakie są zalecenia dotyczące rekonwalescencji po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu zamykania naczynek na twarzy bądź innych partiach ciała, skóra staje się wyjątkowo wrażliwa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bezpośrednio po zabiegu, na kilka dni, należy bezwzględnie zrezygnować z kosmetyków, które w swoim składzie zawierają alkohol. Warto skonsultować się ze specjalistą, wykonującym zabieg i poprosić go o wskazanie odpowiednich specyfików do pielęgnacji. Bezwzględnie należy zamienić ręcznik na miękką ściereczkę i unikać zbyt gorącej lub zbyt zimnej wody podczas kąpieli. Po przeprowadzeniu zabiegu zamykania naczynek na twarzy warto również zaopatrzyć się w jałowe gaziki i stosować je do osuszania podrażnionych miejsc.

Usuwanie naczynek to zabieg bezpieczny, efektywny i niewymagający długotrwałej rekonwalescencji. Podatność naszej skóry na późniejsze podrażnienia, czas niezbędny do rekonwalescencji czy poziom odczuwanego bólu jest jednak kwestią indywidualną. Warto zatem obserwować swoje ciało i w razie jakichkolwiek niepokojących symptomów skontaktować się z lekarzem. W każdym przypadku należy skorzystać z usług renomowanej kliniki, która dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną kadrą.

Źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Radom