Szukając samochodu do jazdy po mieście powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na jego niewielkie wymiary i promień skrętu, który pozwoli sprawnie lawirować między ciasnymi uliczkami i parkingami. Ważne jest też to, żeby był ekonomiczny, tani w eksploatacji i ekologiczny. Idealnym wyborem jest dostępna w salonie Hondy hybrydowa Honda Jazz e:HEV, która doskonale sprawdzi się w miejskiej dżungli.

Ekonomia i wygoda

Hybrydowy układ napędowy Hondy Jazz e:HEV składa się z dwóch kompaktowych silników elektrycznych o wysokiej mocy. W połączeniu z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym DOHC i-VTEC i baterią litowo-jonową, pozwalają rozpędzić auto do 100 km/h w 9,4 sek. Maksymalna prędkość pojazdu wynosi 175 km/h, dzięki czemu auto sprawdzi się także na dalekich trasach. W samochodzie dostępne są trzy tryby jazdy: elektryczny (EV Drive), hybrydowy (Hybrid Drive) i spalinowy (Engine Drive). Dzięki temu, że pojazd nie ma skrzyni biegów, przełącza się między trybami automatycznie w zależności od prędkości jazdy. Dodatkowo, w Hondzie Jazz e:HEV silnik pełni również funkcję dodatkowego generatora energii, przez co poruszając się po mieście w trybie elektrycznym i hybrydowym, nadmiar mocy silnika benzynowego może służyć do podładowania baterii.

Ekologia w stylowym wydaniu

W przypadku samochodów hybrydowych duże znaczenie ma emisja dwutlenku węgla. Dealer Hondy zapewnia zużycie paliwa do 4,5 l/100 km (wersja standard) i 4,8 (wersja crosstar) oraz emisję CO2 od 102 g/km. Dzięki temu możemy świadomie zadbać o środowisko i przyczynić się do walki ze smogiem. Zaletą auta jest także zdecydowanie mniejszy hałas, dzięki czemu możemy lepiej skupić się na prowadzeniu auta. Kierowcy docenią to zwłaszcza stojąc w korku. Wrażenie robi też zasięg jaki oferuje dealer Hondy, w trakcie jazdy miejskiej jest to nawet ponad 840 km na 40 litrach benzyny!

Wygodne wnętrze

Wrażenie w Hondzie Jazz E:HEV robi przestronne i bogato wyposażone wnętrze, dzięki czemu model ten sprawdzi się jako auto rodzinne. Na uwagę zasługuje znacznie cieńszy słupek, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy, zapewniając dużo lepszą widoczność. Dzięki szerokim i wygodnym fotelom zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach. Dealer Hondy zwraca również uwagę na zastosowanie nowych systemów bezpieczeństwa, jak np. usprawniony system awaryjnego hamowania bądź ulepszony adaptacyjny tempomat. Samochód może pochwalić się również pomysłowym systemem organizacji przestrzeni. Mimo niewielkich, typowo miejskich gabarytów jest w stanie pomieścić 298 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy nawet do 1203 litrów, co daje imponujący wynik. A jeśli o siedzeniach mowa – system Magic Seats umożliwi elastyczne dostosowanie kanap do przestrzeni ładunkowej. Nie bez znaczenia jest też łatwy w obsłudze i intuicyjny ekran dotykowy, który zaprojektowano tak, aby nie rozpraszać kierowcy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dostępne w salonach Hondy auta e:HEV posiadają system, który skutecznie wykrywa pieszych i rowerzystów i w odpowiednim momencie uruchamia hamulec, co znacznie minimalizuje ryzyko oraz skutki ewentualnej kolizji. Auto w standardzie wyposażone jest też w system utrzymywania na pasie ruchu. Natomiast w wersji Excutive znajdziemy również system monitorowania martwego pola w lusterkach, a także system ostrzegania o zbliżającym się pojeździe podczas cofania. Inteligentny ogranicznik prędkości pozwoli nam uniknąć mandatów, dostosowując automatycznie prędkość samochodu do dopuszczalnej. Oferowana przez salon Hondy wersja Jazz e:HEV jest wyposażona w 10 poduszek powietrznych – także kolanową kierowcy oraz – co jest nowością – przednią centralną, która chroni głowy kierowcy i pasażera przed zderzeniem.

Mając na uwadze powyższe aspekty, można mieć pewność, że kupno hybrydowej Hondy Jazz e:HEV będzie doskonałym wyborem do jazdy po mieście. Dealer Hondy gwarantuje nowoczesne, bezpieczne systemy, wygodę zarówno kierowcy jak i pasażerów oraz doskonałe osiągi w kompaktowym aucie. Dodatkowo niewielkie spalanie oraz emisja CO2 powodują, że samochód nie tylko jest tani w eksploatacji ale także pozwala zadbać o jakość powietrza.