Strona główna Zdrowie i Uroda Depilacja laserowa bikini bez tajemnic

Depilacja laserowa bikini bez tajemnic

Depilacja laserowa bikini bez tajemnic

Gładka skóra okolic bikini jest dzisiaj symbolem nowoczesnej, atrakcyjnej kobiety, która dba o swoje zdrowie i komfort. Wiele pań decyduje się na depilację laserową bikini, w celu uzyskania długotrwałego efektu gładkiej skóry. W ten sposób nie muszą one poświęcać czasu na codzienną depilację za pomocą maszynki czy regularnie korzystać z depilacji woskiem bądź kremem w gabinecie kosmetycznym.

Na czym polega zabieg depilacji miejsc intymnych?

Depilacja intymna kobiet jest zabiegiem, w którym bardzo często wykorzystywany jest laser. Urządzenie emituje przez określony czas wiązkę światła o odpowiedniej długości, która wnika w strukturę włosa, trwale niszcząc substancje odżywcze odpowiadające za jego wzrost. Możliwe jest usunięcie wyłącznie tych włosków, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego w celu uzyskania gładkiej skóry, konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość, częstotliwość oraz czas trwania poszczególnych sesji zawsze ustalana jest wspólnie z wykwalifikowanym pracownikiem danej placówki na podstawie stanu skóry pacjenta czy charakterystyki jego owłosienia.

Czym jest tzw. brazylijskie bikini?

Brazylijskie bikini to jeden z rodzajów depilacji miejsc intymnych, który polega na usunięciu mieszków włosowych z pachwin, pośladków, warg sromowych i okolic bikini. Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju depilacji jest utworzenie cienkiego paska z włosków, znajdujących się na wzgórku łonowym. Jest to zabieg przeznaczony dla kobiet, które cenią sobie wygodę, komfort oraz higienę i chcą przy tym zaoszczędzić nieco czasu. Podczas gdy standardowe metody depilacji stosowane w warunkach domowy dają krótkotrwałe rezultaty, depilacja laserowa bikini gwarantuje trwały efekt gładkiej skóry po zrealizowaniu serii zabiegów.

Jak wygląda zabieg laserowej depilacji bikini?

Bezpośrednio przed zabiegiem konieczna będzie konsultacja ze specjalistą, na której zostaną podjęte decyzje dotyczące tego, jakiego lasera należy użyć czy jak rozłożyć serię zabiegów na przestrzeni czasu. Ekspert na podstawie stanu naszej skóry, rodzaju owłosienia, oczekiwanych rezultatów czy ewentualnych przeciwwskazań, dobierze odpowiednią formę depilacji bikini.

Przed depilacją na skórę w okolicach bikini zostanie nałożony specjalny preparat o właściwościach przeciwbólowych i chłodzących. Po jego aktywacji rozpocznie się proces naświetlania. Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk skóry i zaczerwienienie, ale wszelkie skutki uboczne powinny ustąpić już po kilku dniach. Odstępy pomiędzy kolejnymi sesjami w gabinecie kosmetycznym powinny wynosić od 4 do 8 tygodni. Sam zabieg trwa zwykle około pół godziny, w zależności od stanu skóry oraz koloru i rodzaju owłosienia.

Warto pamiętać, że po depilacji laserowej bikini skóra jest szczególnie wrażliwa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W tym przypadku warto na kilka tygodni zrezygnować z preparatów, które w swoim składzie zawierają alkohol i zastąpić je naturalnymi, najlepiej ziołowymi kosmetykami. Należy również unikać ekspozycji na słońce, intensywnej aktywności fizycznej oraz gorących kąpieli.

Zabieg depilacji intymnej kobiet gwarantuje wygodę i komfort oraz ułatwia codzienną pielęgnację i utrzymywanie higieny. W tym przypadku nie bez znaczenia pozostają również względy estetyczne. Depilacja laserowa bikini jest bezpiecznym, skutecznym i bezbolesnym sposobem trwałego pozbycia się owłosienia z miejsc intymnych, dlatego cieszy się coraz większą popularnością.

Źródło: Depicare.pl – depilacja laserowa Warszawa