Odpowiednia niszczarka dokumentów to niezwykle ważna część wyposażenia w każdej mniejszej lub większej firmie, a nawet w gospodarstwie domowym. Wyrzucenie do kosza dokumentów, na których widnieją wrażliwe dane, zwiększa ryzyko, że wpadną one w niepowołane ręce, a nawet zostaną użyte na szkodę firmy lub osób. Posiadając dobrą niszczarkę, niwelujemy to ryzyko i możemy utylizować niepotrzebne dokumenty bez obaw o dane w nich zawarte. Dziś przyjrzymy się niszczarkom dokumentów marki Fellowes – czym wyróżniają się ich produkty na tle konkurencji? Jakie rozwiązania oferuje ten producent?

Firma Fellowes powstała w 1917 roku za sprawą Harrego Fellowesa, który wynalazł do dziś znane pudła archiwizacyjne Bankers Box. Firma ta jest znanym producentem między innymi akcesoriów oraz urządzeń biurowych. W ich ofercie możemy również znaleźć różne modele niszczarek dokumentów, w zależności od ich przeznaczenia.

Niszczarki Automax

Jednym z produktów oferowany przez firmę Fellowes są niszczarki Automax. Producent chwali jej zalety, twierdząc, że jest pierwsza na świecie w 100% automatyczna niszczarka dokumentów. Wyposażona została w podajnik, do którego możemy włożyć duży plik dokumentów, które będą niszczone od kilku do kilkunastu minut w zależności od ich ilości. Model ten został również wyposażony w ręczny podajnik, który dodatkowo umożliwia na niszczenie płyt CD, kart kredytowych oraz dokumentów ze zszywkami i spinaczami biurowymi.

Niszczarki LX

Model ten został wyposażony w kilka innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają wydajność pracy oraz bezpieczeństwo niszczonych dokumentów. Produkt posiada możliwość niszczenia jednorazowo większej ilości dokumentów. Ścinki produkowane przez niszczarkę są 6 razy mniejsze od standardowych, co jeszcze bardziej utrudnia odzyskanie z nich jakichkolwiek danych. Urządzenie zostało również zaopatrzone w inteligentny czujnik, który informuje użytkownika, kiedy można dołożyć dokumenty do tych, które są obecnie niszczone. Kolejną funkcją tego czujnika jest alarmowanie o zbyt dużej ilości dokumentów umieszczonych w niszczarce. System ten zapobiega zacięciu się urządzenia. Dodatkowo producent zainstalował czujnik stanu pracy, który informuje o nagrzewaniu się urządzenia, oraz wskaźnik zapełnienia kosza. Wszystko to sprawia, że niszczarka ta jest szczególnie funkcjonalna i nowoczesna.

Technologie

Produkty firmy Fellowes posiadają szereg technologii, które zwiększają ich bezpieczeństwo oraz przyjemność z użytkowania. Pierwszą z nich „Silent Shred”, która gwarantuje cichą pracę niszczarki, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do pracy w przestrzeni biurowej. Kolejną z nich jest „Safe Sense”, czyli opatentowany czujnik bezpieczeństwa, który automatycznie zatrzymuje pracę noży, gdy tylko wykryje dotknięcie szczeliny wejściowe przez człowieka lub też zwierzę.

Szeroki wybór

Producent w swojej ofercie posiada wiele modeli, dzięki czemu można wybrać niszczarkę precyzyjnie dostosowaną do potrzeb. Produkty zostały podzielone w zależności od ilości osób, które będą użytkowały urządzenie. Dodatkowo niszczarki oferują różny poziom niszczenia dokumentów, od zwykłych pasków do mikro skrawków.

Podsumowanie

Rozwiązania wprowadzane na rynek przez firmę Fellowes mogą być szczególnie interesujące dla firm i osób poszukujących nowoczesnych i inteligentnych produktów. Kompleksowość niszczarek oferowanych przez producenta sprawia, ze idealnie się sprawdzą w każdej małej firmie lub dużej korporacji.