Amatorzy małych, hobbystycznych upraw warzyw i miłośnicy ukwieconych balkonów czy tarasów coraz chętniej sięgają po system automatycznego nawadniania roślin Tropf-Blumat. Dzięki dostępności kilku wariantów systemu (różna długość węża) i możliwości rozbudowy o kolejne kroplowniki ceramiczne, możliwe jest odpowiednie dopasowanie i zautomatyzowanie podlewania roślin posadzonych w doniczkach lub w szklarniach. Jeśli nadal macie wątpliwości co do zastosowania nawadniania kropelkowego, poznajcie 5 głównych zalet zastosowania zestawu Tropf Blumat.

Oszczędność czasu

Zautomatyzowane podlewanie to znaczna oszczędność czasu, który możemy przeznaczyć na inne czynności – chociażby na odpoczynek. Montaż kompletnego zestawu jest bardzo prosty i nie zabiera wiele czasu. Po uruchomieniu systemu, nie tracimy już dłużej cennych minut na podlewanie roślin konewką – o wszystko zadba system Tropf-Blumat.

Dokładne dozowanie ilości wody

Drugą istotna zaletą jest dostarczanie roślinom dokładnie takiej ilości wody, jakiej potrzebują. W codziennej pielęgnacji roślin łatwo o ich przelanie lub niewystarczające podlanie – może to przyczynić się zarówno do gnicia, jak i przesuszenia upraw, prowadząc nawet do ich obumarcia. Różne rośliny mają odmienne wymagania – niektóre należy podlewać codziennie, inne – kilka razy w tygodniu. Dzięki umieszczeniu w podłożu stożków ceramicznych ze specjalnym czujnikiem wilgotności gleby, system wykrywa zapotrzebowanie rośliny na wodę. Automatycznie uruchamia pracę kroplowników i zatrzymuje ją, kiedy gleba osiągnie odpowiedni poziom wilgoci.

Bezobsługowość

Kolejną zaletą systemu Blumat Tropf jest jego całkowita bezobsługowość. Wystarczy raz zainstalować kroplowniki i podłączyć wąż do kranu – od tej pory system będzie samodzielnie zaopatrywał rośliny w wodę. Producent oferuje możliwość zakupu reduktora ciśnienia lub zaworu zamykającego usprawniających korzystanie z systemu. Zastosowanie systemu nawadniania kropelkowego jest niezwykle przydatne szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów – nie musimy prosić nikogo o doglądanie naszych roślin; system pracuje samodzielnie bez naszego udziału.

Różne warianty zestawu

Równie ważną kwestią jest możliwość precyzyjnego przystosowania wielkości systemu nawadniania kropelkowego do naszych potrzeb. W sprzedaży dostępne są zestawy o różnych długościach węża, oraz zaopatrzone w odmienną liczbę kroplowników. Możemy też stworzyć system z pojedynczych elementów tak aby go dostosować do własnych wymagań.

Precyzyjne dopasowanie niezbędnych elementów

Ostatnią, nie mniej ważną kwestią, jest kompletność gotowego systemu nawadniania kropelkowego. Kupując zestaw Tropf-Blumat o wybranej długości (od 3 do 10 metrów), otrzymujemy stosowną ilość wysokiej jakości ceramicznych kroplowników, nieprzezroczystego, białego lub czarnego węża zapobiegającego rozwojowi glonów oraz wszystkie złączki i kolanka niezbędne do uruchomienia systemu. Niweluje to problem uciążliwego poszukiwania poszczególnych elementów do własnoręcznego złożenia zestawu. Ponadto producent zapewnia łatwą dostępność części zamiennych i akcesoriów, umożliwiając w razie potrzeby rozbudowę już posiadanego systemu nawadniania kropelkowego.

Troska o właściwą kondycję kwiatów lub upraw wymaga odpowiedniej ilości czasu i wysiłku. Kiedy decydujemy się na wykorzystanie systemu nawadniania kropelkowego Tropf-Blumat, możemy mieć pewność, że uprawa kwiatów i warzyw stanie się znacznie prostsza.