Jeśli prowadzisz budowę lub zarządzasz firmą konstrukcyjną, posiadanie odpowiedniego ciężkiego sprzętu jest obowiązkowe. Jednak nie zawsze koszty czy specyfika projektu pozwalają na zakup odpowiedniego sprzętu. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie wynajem maszyn budowlanych. 

Wynajem sprzętu jako sposób na zmniejszenie kosztów?

Wynajem sprzętu jest bardzo korzystną opcją dla firm budowlanych czy osób prywatnych realizujących niewielkie projekty remontowo-budowlane. Zakup nowych maszyn budowlanych jest bardzo drogi i może mieć ogromny wpływ na budżet firmy. Co więcej, zakup sprzętu jest długoterminową inwestycją, która wiąże się z ciągłym kupowaniem poszczególnych elementów wyposażenia. Wynajem sprzętu budowlanego pozwala uniknąć kosztów początkowych związanych z zakupem i umożliwia przedsiębiorstwom na lepsze wykorzystanie środków finansowych. 

Ponadto, posiadanie sprzętu wiąże się z kosztami konserwacji i naprawy. Pojazdy i ciężkie maszyny budowlane stale wymagają znacznego utrzymania i konserwacji, aby działać bezpiecznie i na optymalnym poziomie. Chociaż konserwacja i naprawa są nadal ważne w przypadku wypożyczanych urządzeń, koszty będą znacznie obniżone w porównaniu z zakupionym sprzętem i zwykle są pokrywane przez firmę, od której je wynajmujemy. W przypadku wynajmu czas i koszty pracy związane z konserwacją i naprawami są niższe i łatwiejsze do zarządzania. Wynajem sprzętu budowlanego pozwala skupić się na najbliższej przyszłości, a nie na planowaniu długoterminowego planu konserwacji.

Wynajem sprzętu budowlanego jako rozwiązanie bardzo korzystne logistycznie

Warto też rozważyć najem sprzętu w sytuacji, gdy firma realizuje kilka projektów jednocześnie. Zamiast ponosić koszty logistyczne związane z przekazywaniem sprzętu i jego transportem pomiędzy miejscami budów, warto rozważyć wynajęcie konkretnych narzędzi dla określonych projektów. Eliminuje to wszelkie opóźnienia logistyczne, które mogą wystąpić i zapewnia każdemu miejscu pracy odpowiednie zasoby, aby projekt został ukończony w szybki i efektywny sposób. 

Wypożyczanie sprzętu budowlanego pozwala uniknąć konieczności transportowania maszyn do miejsca budowy, który zwykle zajmuje dużo czasu, wpływając na termin realizacji projektu. Co więcej, czas oczekiwania na sprzęt w sytuacji prowadzenie równolegle kilku realizacji może spowodować opóźnienia i utrudnić realizację projektu. Wynajem pozwala uniknąć tego obciążenia i zapewnia bardziej niezawodną opcję realizacji, dzięki przechowywaniu elementów w miejscu budowy.

Duże firmy intensywnie współpracują z różnymi firmami oferującymi wynajem sprzętu budowlanego, aby zapewnić pełen zakres potrzeb związanych z planowaniem i realizacją zadań i projektów i zaoferować lepsza ofertę swoim klientom. W ten sposób bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z zakupem maszyn budowlanych są w stanie zrealizować więcej zleceń. 

Firmy, które w swojej ofercie posiadają wynajem sprzętu budowlanego, proponują szeroką gamę maszyn, w tym: koparek gąsienicowych, minikoparek, wiertnic, zamiatarek, wywrotek, koparko-ładowarek, ładowarek i innych. Jeśli szukasz szybkiego i bezproblemowego rozwiązania na swojej budowie, zainteresuj się ofertą firm oferujących wynajem sprzętu. Jest to rozwiązanie bardziej elastyczne i mniej skomplikowane niż zakup maszyn i urządzeń budowlanych. Nie tylko oszczędzasz na ubezpieczeniach i kosztach zaopatrzenia, ale też ponosisz koszty użytkowania sprzętu budowlanego tylko wtedy, gdy jest on potrzebny. 

Ponieważ mniejsze firmy nie zawsze są w stanie kupić drogi sprzęt budowlany, który spełnia wszystkie normy, muszą polegać na wynajmie. Otwiera to przed dużymi wypożyczalniami możliwość rozbudowy floty. Oszczędza także koszty konserwacji sprzętu mniejszym firmom. Co więcej, minimalizuje się wydatki związane z zatrudnieniem pracowników posiadających uprawnienia do obsługi konkretnych urządzeń. 

źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star