Sprężarki tłokowe dedykowane są każdemu nowoczesnemu przedsiębiorstwu, które potrzebuje tego typu sprzętu. W ofercie renomowanych producentów znajdziesz sprężarki tłokowe, olejowe i sprężarki tłokowe bezolejowe. Są to kompresory, które idealnie nadają się do małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto, mogą one spełnić potrzeby warsztatów prowadzących usługi przy pomocy sprężonego powietrza.

Sprężarki tłokowe – przeznaczenie i podstawowe funkcje, które wyróżniają je na tle innych kompresorów przemysłowych 

 Sprężarki tłokowe, co do zasady, nie nadają się do bardzo dużych zakładów przemysłowych, które wykazują ogromne zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza. Kompresory tłokowe spełnią potrzeby każdej branży, w której zapotrzebowanie na sprężone powietrze kształtuje się na poziomie minimalnym, małym lub średnim. Sprężarki tłokowe zapewniają doskonałą jakość wytwarzanego sprężonego powietrza. Warto jest zaufać tym firmom, które od wielu lat produkują tego typu kompresory. Ich bogata tradycja oraz ogromna renoma sprawdzają się w dopasowaniu sprężarek tłokowych do wszystkich możliwych sektorów przemysłu. Nowoczesne i wydajne sprężarki tłokowe mogą osiągać ciśnienie robocze, oscylujące w granicach maksymalnie do 500 barów. Tym, co wyróżnia sprężarki tłokowe, zarówno te olejowe, jak i bezolejowe, to ich bardzo prosta konstrukcja, oraz zasady działania, które warunkują powszechne wykorzystanie tego typu urządzeń we współczesnym przemyśle. 

Idealne kompresory do małych firm 

Mimo, iż moc sprężarek tłokowych jest relatywnie niższa, niż w przypadku sprężarek śrubowych, to jednak sprzęt ten idealnie spełnia zapotrzebowanie niewielkich zakładów przemysłowych oraz małych warsztatów, które nie wykazują ogromnego zapotrzebowania na ilość sprężonego powietrza. 

Różnorodne sprężarki tłokowe spełnią potrzeby każdej firmy. Wyróżnia się ogólnie trzy typy sprężarek tłokowych. Pierwsze z nich mają moc od półtorej do 3,8 KW oraz ciśnienie pracy od 10 do 15 barów. Kolejną grupą sprężarek tłokowych są te o mocy od 1,1 do 3,8 KW oraz ciśnieniu pracy kształtującym się na poziomie od 7 do 10 barów. Ostatnią grupą sprężarek tłokowych są te, które mają bardzo dużą moc na poziomie od 3,0 do 11,4 KW oraz ciśnieniu pracy oscylującym w granicach 10 do 15 barów. 

Sprężarki tłokowe mogą występować w wersji olejowej i bezolejowej. Sprężarki tłokowe olejowe to rozwiązanie skierowane dla klientów, którzy mogą pozwolić sobie na nieco niższą jakość sprężonego powietrza pod względem zanieczyszczeń. Urządzenia bezolejowe to, te, spełniające rygorystyczne normy i dyrektywy Unii Europejskiej, dotyczące najwyższej jakości i czystości wyprodukowanego sprężonego powietrza. Są one zalecane głównie w firmach działających w branży petrochemicznej, farmaceutycznej, medycznej, wojskowej, spożywczej czy optycznej. Ponadto, sprężarki tłokowe bezolejowe, idealnie sprawdzą się w małych manufakturach, produkujących sprzęt optyczny oraz elektroniczny i elektrotechniczny. 

Bogata oferta sprężarek tłokowych dopasowana do potrzeb każdego przedsiębiorstwa 

Sprężarki tłokowe, które występują na rynku w bardzo zróżnicowanych wersjach, można dopasować do wymogów każdego przedsiębiorstwa czy firmy. Posiadają one bardzo dużo zalet – przede wszystkim umożliwiają precyzyjne dopasowanie urządzenia do osobistych potrzeb odbiorcy. Ponadto, wiele modeli jest zdolnych do wytwarzania ciśnienia, które oscyluje na granicy 40 barów. Występują również sprężarki tłokowe, tak zwane modułowe, gdzie można połączyć swobodnie kilka urządzeń w jeden kompatybilny system lub podłączyć jedno urządzenie do już funkcjonujących instalacji. Sprężarki tłokowe, mimo mniejszej mocy niż te, które wytwarzają sprężarki śrubowe, są przystosowane do pracy ciągłej nawet przez 24 godzin na dobę. Posiadają one zgodność z normami ISO oraz europejski znak jakości CE, co stanowi potwierdzenie wysokiej jakości, niezawodności i bezawaryjnego działania urządzeń na długie lata pracy.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza