Obecnie w internecie można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących pracy dla barmana. Choć część pracodawców oferuje szkolenia w tym zakresie, to na znacznie lepiej płatne stanowiska przyjmowane są osoby, które mają już jakieś doświadczenie w pracy za barem. Jak znaleźć odpowiednie szkolenie dla barmanów, które otworzy Ci drogę do świetlanej kariery?

Jak wybrać odpowiednie szkolenie dla barmanów?

Znalezienie dobrego szkolenia dla barmanów, czyli takiego, na którym rzeczywiście nauczysz się tajników tego zawodu, wbrew pozorom nie jest wcale takie łatwe. Dlatego zanim zdecydujesz się na zainwestowanie swoich pieniędzy w jakiejkolwiek szkole, upewnij się, czy aby na pewno spełni ona Twoje oczekiwania. Wiele informacji na temat wybranej oferty znajdziesz w Internecie. Zwróć uwagę na opinie wcześniejszych uczestników szkolenia. Warto przy tym zachować zdrowy rozsądek – coraz częściej opinie na profilach społecznościowych są wynikiem działań marketingowych.

Ponadto przed wyborem szkolenia dla barmanów warto także dokładnie sprawdzić, jakie zajęcie odbędą się w jego ramach i czy są one adekwatne do ceny usługi. Ważne, aby program był bogaty i urozmaicony. W ofercie powinny znaleźć się wszystkie podstawy wiedzy o alkoholach i przygotowywaniu najróżniejszych koktajli. W czasie kursu powinny znaleźć się również informacje o etyce zawodu oraz wszelkie nowinki ze świata barmańskiego. Dzięki temu po ukończeniu szkolenia będziemy mogli lepiej odnaleźć się na rynku pracy.

Przy wyborze kursu barmańskiego zwróćmy też uwagę na doświadczenie trenerów. Wiedzę o zawodzie barmana powinni przekazywać tylko eksperci w tej dziedzinie. Podzielą się oni nie tylko wszystkim tym, co niezbędne. Będziemy mogli poznać również konkretne wskazówki i sposoby radzenia sobie z problemami, które mogą pojawić się w pracy barmana.

Warto również dowiedzieć się, czy szkolenie prowadzone jest zgodnie ze standardami międzynarodowymi. Odważni absolwenci szkoleń dla barmanów będą mogli dzięki temu poszukać pracy za granicą i zdecydowanie łatwiej odnajdą się na przyszłym stanowisku pracy.

Uznane szkoły barmańskie cieszą się zaufaniem pracodawców. Jeśli poszukują oni dobrze przeszkolonych pracowników, często zwracają się do zaprzyjaźnionej szkoły z zapytaniem o rokujących kursantów czy absolwentów. Dzięki temu bezpośrednio po ukończeniu kursu możemy znaleźć swoje pierwsze miejsce pracy w nowym zawodzie.

Zalety szkoleń dla barmanów

Szkolenia dla barmanów są stosunkowo niedrogie w porównaniu do kursów z innych profesji. Koszt dobrego szkolenia zaczyna się już od 1000 zł. Ponadto dużą zaletą jest też czas trwania takiego kursu, który średnio wynosi 10 dni, dzięki czemu można bardzo szybko zacząć wykonywać zawód. Jest on zazwyczaj dobrze płatny, ponieważ barmani otrzymują nie tylko stałą pensję, ale także napiwki i prowizje od sprzedaży. Jest więc to ciekawa alternatywa szczególnie dla młodych osób, ponieważ w Polsce można zostać barmanem już od 18 roku życia.

Źródło: msbis.com – ile zarabia barman