Zbliżający się sezon wiosenny to najlepszy czas na to, aby rozpocząć porządki na posiadanej przez siebie działce. Ponadto okres ten jest szczególnie ważny u firm porządkujących zieleńce, parki i skwery. Mogą oni wykorzystać nadarzającą się okazją do uporządkowania terenu po okresie zimowym. Prace w tym zakresie wymagają zastosowania odpowiednio dobranego sprzętu i akcesoriów. Dzięki temu będą one przebiegać znacznie szybciej i efektywniej. 

Kontenery i worki Big Bag na odpady znalezione na działce i w parkach

Metodą zagospodarowania odpadów przeznaczonych do późniejszego wywozu i utylizacji są odpowiednio dobrane kontenery. Można zdecydować się na opcję wywożenia odpadów, bez potrzeby samodzielnego zaangażowania w ten proces. Warto pamiętać o tym, że polskie przepisy prawne bardzo restrykcyjnie regulują wszelkiego typu postępowanie w zakresie gromadzenia, a także wywożenia odpadów komunalnych, poremontowych i pobudowlanych. Dotyczy to także pielęgnacji działki i skwerów zielonych.  Utrzymanie porządku i czystości na terenach miejskich w postaci parków wymaga wywozu zalegających tam odpadów organicznych i nieorganicznych. Do tego celu można wykorzystać nowoczesne produkty. To worki Big Bag o pojemności 1 m3 i wymiarach 1 m x 1 m x 1 m bądź też kontenery na śmieci gruz o następujących pojemnościach i wymiarach:

  • 3 m3 i długości 3,5 m,
  • 4 m3 i długości 3,5 m,
  • 7 m3 i długości 3,5 m,
  • 17 m3 długości 6,5 m,
  • 36 m3 i długości 6,5 m.

Wygodne przechowywanie odpadów organicznych w workach Big Bag

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób zagospodarować różnego typu odpady w postaci liści czy też organicznych resztek, mogą zdecydować się na worki Big Bag. To łatwe do transportowania, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu produkty. Mogą one przydać się, zarówno osobom indywidualnym, jak i klientom prowadzącym działalność gospodarczą z zakresu pielęgnacji zieleni bądź też parków. Zaletą worków Big Bag jest ich podwyższona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranego materiału – mocnych włókien nylonowych, produkty te utrzymują ciężar, nawet do półtorej tony. To niezastąpione worki do gromadzenia i wywozu odpadów z działki bądź też z parku. Dzięki workom Big Bag można pozbyć się drewna, gałęzi, trawy, liści, ziemi, kartonów, wyrobów papierniczych, folii, nieczystości stanowiących odpady pozostawione przez mieszkańców i turystów, jak również niewielkich elementów w postaci złomu. Z powodzeniem można wykorzystać worki Big Bag do prac porządkowych na terenach otwartych, jak również czyszczenia pustostanów. 

Skuteczna pielęgnacja wysokich drzew

Sezon wiosenny to doskonały czas, kiedy warto zadbać o posiadane drzewa. Jeśli są one bardzo wysokie, to należy zadbać o maksymalne bezpieczeństwo pracy, wykorzystując do tego celu zwyżki, czyli podnośniki koszowe. Są one montowane na specjalnie dobranych pojazdach z napędem 4 x 2 lub 4 x 4. Pozwala to na dotarcie do wybranego miejsca, nawet gdy jest to rzadka murawa bądź też grząski, nieutwardzany teren. Prace na wysokościach w postaci pielęgnacji w wysokich drzew wymagają montażu zwyżki w taki sposób, aby czynności te były bezpieczne zarówno dla operatora tego urządzenia, jak i osoby wykonującej działania na wysokościach. Z uwagi na to, warto zainwestować w renomowany sprzęt, dopasowany do indywidualnych potrzeb danego klienta. Szeroka gama podnośników koszowych, czyli zwyżek pozwala na dopasowanie ich wielkości do rodzaju posiadanych drzew, a także ukształtowania terenu. To podnośniki koszowe, które mogą dotrzeć nawet do parku czy też zieleńca, gdzie prowadzona jest pielęgnacja drzew wysokich, a także wycinka niektórych gałęzi. Nowoczesne podnośniki koszowe służące do kształtowania drzew w parku bądź też na prywatnych posesjach, w tym działkach budowlanych, w sadach i działkach rekreacyjnych, można użyć również do zabiegów mających na celu wzmocnienie kory bądź też zabezpieczenie miejsc zaatakowanych przez ptaki czy korniki. 

Sezon wiosenny to świetny czas na to, aby wdrożyć działania związane z pielęgnacją otaczającej człowieka przyrody. Do tego celu warto wykorzystać kontenery lub worki Big Bag, przeznaczone do gromadzenia odpadów, a także zwyżki ułatwiające wykonywanie prac na wysokościach.