Producenci laptopów biznesowych zdaja sobie sprawę, że odbiorcami ich produktów są często niezwykle wymagający klienci, którzy szukają urządzeń o odpowiednich parametrach. Z tego też powodu jednostki oferowane w tej klasie są bardzo dopracowane, a znajdujące się w nich topowe podzespoły pozwalają wykonywać wiele skomplikowanych obliczeń i równocześnie obsługiwać zaawansowane programy. Podobne stwierdzenia dobrze oddają charakterystykę laptopa Dell XPS 9500 i7 512GB, w którym to firma Dell zawarła wszystko, czego można dziś oczekiwać od nowoczesnego laptopa.

Procesor, czyli źródło mocy obliczeniowej

Obsługiwanie zaawansowanych programów oraz multitasking wymagają wydajnego procesora, dzięki któremu praca urządzenia będzie odbywać się płynnie. Sercem omawianego laptopa XPS 9500 jest jednostka Intel Core i7 dziesiątej generacji, której taktowanie może wynosić nawet 5 GHz. W przypadku produktów klasy biznesowej firma Dell nie idzie na kompromisy – najwyższa wydajność urządzeń jest dla nich absolutnym priorytetem.

Rozrywka

Topowy procesor to gwarancja wydajnej pracy, ale bez dobrej karty graficznej obsługa zaawansowanych programów 3D oraz gier nie będzie możliwa. Z tego też powodu firma Dell wyposażyła laptopa XPS 9500 w kartę NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti, która posiada 4 GB pamięci typu GDDR6. Dzięki temu urządzenie jest produktem, który bardzo dobrze sprawdzi się w roli urządzenia do pracy, jak i wolnej od ograniczeń rozrywki. Dodatkowo laptop posiada wolne sloty, które umożliwiają zaimplementowanie 64 GB pamięci RAM. Tak duża ilość pamięci operacyjnej z pewnością przyda się każdemu, kto chciałby pracować na kilku monitorach równocześnie i jednocześnie korzystać ze zużywających znaczne ilości zasobów programów, których włączenie i obsługa na zwykłym laptopie byłaby po prostu niemożliwa.

Topowe rozwiązania

Dell XPS 9500 i7 512GB został wyposażony w matrycę o przekątnej 15,6 cala, która może wystąpić w konfiguracji o rozdzielczość wynoszącej 1920×1200 lub  3840×2400 pikseli, dzięki czemu uzyskany obraz będzie się charakteryzować świetną ostrością oraz wiernie oddanym nasyceniem barw. Dodatkowo producent umożliwia dostęp do szeregu przydatnych portów. Na pokładzie znajdują się między innymi wejścia obsługujące technologie Thunderbolt 3, która znacząco przyspiesza przesyłanie plików i czyni pracę dużo bardziej efektywną.

Najwyższej klasy materiały

Laptopy biznesowe z topowej półki wyróżniają się bardzo często swoją świetną jakością wykonania. Producenci w żadnym wypadku nie oszczędzają na produkcji tego typu urządzeń. Widać to również na przykładzie Della XPS 9500, którego obudowa została wykonana z aluminum, dzięki czemu konstrukcja jest bardzo lekka i charakteryzuje się świetną wytrzymałością. Za niewielką wagę urządzenia odpowiada również podpórka pod nadgarstki, która została zrobiona z włókna węglowego, stosowanego na szeroką skalę między innymi w przemyśle lotniczym. Wszystkie elementy cechują się świetnym spasowaniem, ekran zamyka i otwiera się płynnie, a podatne na wyrobienie bądź uszkodzenie części zostały odpowiednio zabezpieczone przez producenta.

Dell XPS 9500 – czy to dobry model dla Ciebie?

Dell XPS 9500 i7 512GB to model, który powstał z myślą o osobach ceniących sobie najwyższą wydajność i płynność działania. Topowe podzespoły uczynią z niego świetne narzędzie do pracy w rękach każdego użytkownika, dlatego jeżeli poszukujesz urządzenia, które ma oferować świetną moc obliczeniową i zachwycać jakością detalu, będzie to z pewnością odpowiedni wybór.

źródło: grabthelap.com – sklep z laptopami Dell online