Switch to kolejna z przenośnych konsol od Nintendo, wyróżniająca się ciekawym designem oraz nowym rozwiązaniem, czyli wyjmującym się kontrolerem. To świetna zabawka, dzięki której najmłodsi mogą grać w swoje ulubione gry w każdym miejscu – np. podczas nudnej podróży. Jak na dość nową konsolę ma bardzo bogatą biblioteczkę gier zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Co więc wybrać by nasza pociecha
nie znudziła się po 20 minutach gry?

Super Mario Odyssey (219 zł)

Dzieci uwielbiają mieć możliwości poznawania świata, zwłaszcza tego fantastycznego. Pozwala na to już kultowy pan hydraulik z wąsem w czerwonej czapce. Świetnie zbudowany otwarty świat wysyła nas ponownie na misję uratowania księżniczki Peach od wrednego Bowser’a. Aby to zrobić, potrzeba odpowiedniej ilości księżyców, które znajdziemy w grze. Gra sama w sobie nie narzuca młodszemu odbiorcy kolejności misji, może sam decydować, co obecnie chce zrobić.
Gra na godziny zabawy, a może nawet dłużej! Posiada tryb gry dla 2 osób.

LEGO Worlds (129zł)

LEGO to obecnie jedne z najpopularniejszych klocków na świecie, nic dziwnego więc, że znalazły też swoje miejsce w grach. Kolejny kolorowy otwarty świat do odkrywania! Gracz wciela się w klockowego astronautę, który ląduje awaryjnie na obcej mu planecie. Co dalej? Eksplorujemy nowy świat, potem kolejny i kolejny. Dla młodego odkrywcy będzie to niesamowite przeżycie. Ta gra jest jedną wielką piaskownicą, w której możesz stworzyć sobie, co tylko wymarzysz.

LEGO Marvel Super Heroes 2 (159zł) 

Kolejna gra od firmy LEGO, tym razem jednak przeznaczona dla dzieci, które kochają super bohaterów od Marvela. Kontynuacja hitu LEGO Marvel Super Heroes pozwoli wcielić się w bohaterów Marvela w Chronopolis. Gra jest jednym wielkim skokiem w czasie w różne uniwersa. Dodatkowo dzięki niesamowitemu humorowi pozwoli na godziny śmiechu oraz znakomitej zabawy fana superbohaterów.
Gra ma również tryb kooperacji dla 4 osób, dzięki czemu wciągnie całą rodzinę.

Minecraft (109zł)

Niestarzejąca się kwadratowa gra, której świat z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. Idealny dla dzieci survival od studia Mojang znów zyskuje popularność. Wcielamy się w kwadratowego Steve’a w niebieskiej koszulce, który potrzebuje naszej pomocy w przetrwaniu w tym świecie. Gra daje nam wiele możliwości, takich jak tworzenie budowli, kucie broni, posiadanie zwierzaków czy po prostu zwiedzanie świata z kilofem w ręku, ale uwaga! Noc nie jest bezpieczna.

SPLATOON 2 (219zł)

Oryginalny hit powraca w kolejnej części. Znów pozwoli zawalczyć graczowi na nowych planszach z całkiem nową bronią w trybie online i lokalnym, ale też w trybie fabularnych offline. Strzelanka pełna rywalizacji dla młodych i starszych umysłów. Coś dla twardych i zdeterminowanych graczy.

Pokemon Sword (219zł)  

Świat Pokemon wraca w nowej odsłonie, aby gracze znów mogli stać się trenerem pokemon. W grze można wybrać swojego towarzysza i ruszyć w drogę po Galar, by zostać mistrzem pokemon. Duża pula postaci oraz tryb Max Ride Battles, który pozwala zmierzyć się w grupie 3 osób z bardzo silnymi pokemonami, sprawi, że tytuł absolutnie wciągnie dziecko do tego niesamowitego świata. Każda postać jest inna ze względu na dużą ilość różnorodnych dodatków.

źródło: gamefinity.pl –  sklep z grami komputerowymi