Leczenie zębów w klinikach wielospecjalistycznych staje się coraz bardziej dostępne. Są one również coraz chętniej wybierane przez pacjentów. Trudno się dziwić, w takich klinikach zabiegi wykonywane są przy użyciu najnowszych technologii, a zakres usług jest znacznie szerszy. Technologie kuracji zębów zmieniają się bardzo szybko, dlatego przy wyborze pomocy dentystycznej powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim innowacyjność. Dlaczego warto leczyć zęby w klinice wielospecjalistycznej?

Szeroki wachlarz usług i zespół różnych specjalistów

Profesjonalna diagnostyka i leczenie zębów najczęściej polega na rozwiązywaniu kilku współistniejących problemów stomatologicznych. Również współczesna profilaktyka oferuje więcej procedur niż tylko fluorowanie i scaling. Często prywatne gabinety są w stanie zaspokoić nasze potrzeby jedynie na podstawowym poziomie, a po dodatkową pomoc musimy zgłaszać się gdzie indziej. Kliniki wielospecjalistyczne pozwalają na skorzystanie z wielu różnych usług w jednym miejscu. Jest do duża oszczędność czasu i pieniędzy. Do najczęściej oferowanych usług należą:

  • leczenie zachowawcze
  • stomatologia dziecięca
  • leczenie implantoprotetyczne
  • protetyka
  • leczenie ortodontyczne
  • różne zabiegi profilaktyczne i kosmetyczne – np. wybielanie zębów
  • zabiegi chirurgii stomatologicznej.

Aby móc świadczyć tak kompleksowe usługi, profesjonalne kliniki posiadają odpowiedni zespół wykwalifikowanych pracowników. Pracują w nich lekarze z różnych dziedzin stomatologii. Dzięki temu, zgłaszając się po pomoc, możemy liczyć, że na każdym etapie leczenia zębów będziemy pod opieką odpowiedniego specjalisty.

Możliwość leczenia interdyscyplinarnego

Niektóre procedury medyczne są dostępne jedynie w klinikach wielospecjalistycznych. Przykładem może być metoda DSD (Digital Smile Design), która polega na projektowaniu wyglądu nowych zębów. Stosując ją, można wygenerować cyfrowy obraz uzębienia jeszcze przed podjęciem leczenia, co znacznie ułatwia zaplanowanie postępowania przy jednoczesnym spełnieniu oczekiwań pacjenta. Metoda ta wymaga ścisłej współpracy lekarzy różnych specjalności (ortodonty, periodontologa, protetyka, implantologa) i techników protetycznych.

Najnowszy sprzęt, nowoczesne materiały i światowe standardy

Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii w medycynie pojawiają się coraz to nowsze specjalistyczne sprzęty do leczenia zębów. Część z nich, takie jak lasery, specjalne skanery, kamery i aparaty dentystyczne, możemy znaleźć w różnych gabinetach dentystycznych. Jednak na zakup urządzeń o dużych gabarytach i wysokiej cenie mogą pozwolić sobie jedynie kliniki wielospecjalistyczne. Korzysta tam z nich wielu różnych specjalistów, więc zakup jest bardziej opłacalny. Te sprzęty to na przykład tomografy stomatologiczne, skanery wewnątrzustne, mikroskopy zabiegowe, lasery. Stanowią one nieocenioną pomoc w procesie diagnostycznym i przy leczeniu zębów pacjenta. Często ich użycie jest niezbędne to prawidłowego przebiegu terapii.

Równie duży postęp obserwuje się, jeżeli chodzi o materiały do wypełnień i protetyki. Nowe materiały wykorzystywane w klinikach wielospecjalistycznych spełniają najwyższe normy jakości, dzięki czemu możemy być spokojni o to, że wypełnienia będą trwałe, neutralne dla zdrowia i zachowają estetyczny wygląd naszego uśmiechu. Dodatkowo na jakość usług wpływają światowe standardy, którymi kierują się takie kliniki. Wśród nich najważniejsze to leczenie bez bólu i maksymalny komfort pacjenta.

Źródło: Triodent.com.pl – dentysta Warszawa